فایل ایزو چیست و چطور از آن استفاده کنیم؟

صفحه اصلی > ترفندهای کاربردی : فایل ایزو چیست و چطور از آن استفاده کنیم؟
فایل ایزو چیست و چطور از آن استفاده کنیم؟

سلام دوستان عزیز! در این پست جدید ، به بررسی فایل ایزو و کاربردهای آن  می‌پردازیم. اگر همیشه می‌خواستید بدانید فایل ایزو چیست و چگونه می‌توانید از آن استفاده کنید، این پست را از دست ندهید!

همه چیز درباره فایل‌های ایزو

فایل‌های ایزو یکی از روش‌های رایج برای بکاپ گیری، توزیع یا نصب نرم‌افزارها و سیستم‌عامل‌های بزرگ هستند. این فایل‌ها می‌توانند یک کپی دقیق از یک دیسک نوری مانند CD، DVD یا Blu-ray را در خود ذخیره کنند و بدون نیاز به داشتن دیسک فیزیکی از آن‌ها استفاده کنند.

فایل ایزو چیست؟

فایل ایزو یک نوع فایل آرشیوی است که می‌تواند یک کپی دقیق از یک دیسک نوری را در خود ذخیره کند. این فایل‌ها معمولاً با پسوند .iso نشان داده می‌شوند و حاوی تمام اطلاعات موجود بر روی دیسک هستند، از جمله ساختار فایل‌سیستم، بوت‌لودر، برنامه‌ها و داده‌ها. فایل‌های ایزو می‌توانند از دیسک‌های نوری ساخته شوند و برای اهداف مختلفی مانند بکاپ گیری، توزیع یا نصب نرم‌افزارها و سیستم‌عامل‌های بزرگ استفاده شوند.

چگونه فایل ایزو بسازیم؟

برای ساختن فایل ایزو از یک دیسک نوری، شما به یک برنامه ساخت فایل ایزو نیاز دارید. این برنامه‌ها می‌توانند روی سیستم‌عامل‌های مختلفی مانند ویندوز، مک و لینوکس نصب شوند و از دیسک‌های نوری مختلفی پشتیبانی کنند. برخی از این برنامه‌ها عبارتند از:

چگونه از فایل ایزو استفاده کنیم؟

برای استفاده از فایل ایزو، شما دو روش اصلی دارید: رایت کردن فایل ایزو روی یک دیسک خام یا مانت کردن فایل ایزو به عنوان یک دیسک مجازی.

ویدیو آشنایی با فایل ISO

در ویدیو زیر به آشنایی با فایل ایزو می پردازیم و به شما فایل ایزو را معرفی می کنم.

نتیجه گیری

ما در این سایت به آموزش و ترفندهای کامپیوتر می‌پردازیم. اگر از این مطلب لذت بردید و می‌خواهید بیشتر بدانیداین پست را به اشتراک بزارید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برچسب ها :
امیرحسین هستم دانشجوی کارشناسی نرم افزار کامپیوتر
پست های مرتبط

بهترین راه برای نمایش دمای قطعات کامپیوتر ولپ تاپ

در این پست، می‌خواهم با شما درباره یکی از موضوعات مهم و…

۲۱ بهمن ۱۴۰۲

بهترین روش تمیز کردن کیس کامپیوتر

یکی از قسمت های مهم توی استفاده از Computer و نگه داری…

۱۸ بهمن ۱۴۰۲

معرفی بهترین چت بات های جایگزین ChatGPT

سلام دوستان، در این ویدیو قصد دارم بهترین چت بات های جایگزین…

۱۸ بهمن ۱۴۰۲

دیدگاهتان را بنویسید